Bowling Topu Ve Bowling Malzemeleri

Bowling, uzun yıllardır ülkemizde beğeni ile oynanan oyunlar arasında yer alır. Bu oyun kendine has toplar ile oynanır. Top haricinde oyun için özel olarak üretilen bowling malzemeleri de yer alır.  Bowling oyununda en önemli malzeme ise top seçimidir. Toplar oyuncuya özel olarak seçilebilir. Oyuncunun tutuş kabiliyetine ve hangi yön ile atış yapacağına göre toplar seçilir.

Bowling oyununda doğru top seçimi oyuna daha iyi adapte olmanızı sağlar. Bu bakımdan bowling topu seçmek oyunun resmi olmayan ilk kuralı olarak görülebilir. Top seçiminde kolay şekilde kavramaya müsait toplar tercih edilmelidir. Topun üzerinde bulunan deliklere parmak rahat şekilde girmelidir. Topu kolay şekilde hareket ettirmeniz atışlarınızda isabet oranını daha yüksek seviyelere taşır. Elbette top seçerken ağırlığını kendinize göre ayarlamanız gerekir. Size göre hafif olmayan top seçimi bowling malzemeleri seçiminde önemlidir.

bowling topu ve malzemeleri nedir

bowling topu ve malzemeleri ne kadar?

Bowling Malzemeleri Seçimi

Bowling malzemeleri fiyatları için en detaylı şekilde seçim top için yapılır. Top seçiminde ilk olarak malzemeyi elinize almanız gerekir. Elinize aldığınız topu ters çevirerek kontrol edebilirsiniz. 10 saniye boyunca ters topu havada tutabildiğinizde sizin için uygun topu bulmuş olursunuz. Bu durum bowling topu seçimini tamamlamış olmanız anlamına gelir. Bowling topu renklerini de Bets10 bahis sitesi olan tr.betservisi.net adresinde değiştirebilir ve zevkinize göre oyunu oynayabilirsiniz.

Bowling için gerekli ve önemli malzemelerden biri de bowling ayakkabısıdır. Oyun başlamadan önce bu ayakkabıları denemeniz gerekir. Ayağınıza en uygun ayakkabı seçimi bu aşamada yapılır. Ayakkabı seçimi öncesinde topu hangi eliniz ile tuttuğunuzu belirtmeniz gerekir. Bu durum ayakkabıların kayma durumunu belirler. Bowling malzemeleri içinde ayakkabının kayma durumu bulunur. Atılacak olan yön durumuna göre ayakkabının hangi ayağının kayacağı da belirlenir. Sağ ve sol olarak ayakkabılarda farklı kayma özellikleri bulundurur.

Bowling malzemelerinde malzeme kalitesi de önemlidir. Bu durum oyun amacı ile gidilen salonlarda pek dikkat çekmez. Fakat ilk olarak malzeme alımında bu durum oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra bowling topu seçerken kullanılan delikler de önemlidir. Birbirine yakın mesafede bulunan delikler ile top tutma sizi zorlayabilir. Bazen de tam aksi olarak birbirinden uzak delikler top kavrayışına etki edecektir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir